11
Herhangi bir sorunuz mu var?
Şimdi Ara +90 (374) 217 57 37

Bolu Genel İngilizce Programları

British Street Genel İngilizce programları önünde sınav kaygısı olmayan ve İngilizceyi iş yaşamında ve günlük hayatta kullanıp, konuşmak isteyen kişiler için uygun programdır. Genel İngilizce eğitimlerimiz hafta içi yada hafta sonu sabah,öğlen ve akşam gruplarından oluşmaktadır.

Genel İngilizce belirli aşamalardan (kur) oluşur ve her aşamanın kendine ait sınavı mevcuttur. Bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler bir üst aşamadan eğitime devam ederler. Genel İngilizce eğitimlerimiz yazma,okuma,dinleme ve konuşma derslerinden oluşmaktadır.

Genel İngilizce eğitimi seviye seviye (kur, kur) ilerlemektedir, Aşağıda İngilizce seviyelerle ilgili detaylar paylaşılmıştır. Genel İngilizce gruplarına başlamadan öne tüm öğrenci adaylar seviye tespit sınavına girmeli ve sınav sonucuna göre gruplara dahil olmalıdırlar.

Genel İngilizce Seviyeler

  • Starter : Starter seviyesi İngilizce ile henüz hiç tanışmamış kişiler içindir. Bu seviyede öğrenci alfabe’den başlayıp renkler, sayılar, mevsimler, tarihler, saatler, takvimler, basit selamlaşmalar ve şimdiki zaman konusunu işlemektedirler
  • Elementary : Bu seviye İngilizce bilgisi olmayan yada çok az İngilizce bilgisine sahip öğrenciler içindir. Bu seviyede öğrencilerimiz İngilizcenin en temel konularını işlerler. Kelime haznesini en alt düzeyden 1000 kelime üzerine çıkarırlar. Elementary seviyesini tamamlayan öğrenci günlük basit konular üzerine sohbet edebilir, kendini anlatabilir, adres tarif edebilir, temel ihtiyaçlarını karşılayabilir duruma gelir. Basit İngilizce hikaye kitaplarını okuyabilir, yabancılarla basit konulardaİngilizce sohbet edebilir, kısa mektup yazabilir, kişisel bilgileri içeren formları doldurabilirler. Bu seviyeyi tamamlayan öğrenci bir sonraki seviye olan pre-intermediate seviyesine geçer. Elementary seviyesindeki konular bir üst seviye olan pre-intermediate seviyesini başında kısa bir şekilde tekrar edilir.
  • Pre İntermediate : Elementary seviyesini tamamlayıp bu seviyeye geçen öğrenciler artık yavaş yavaş İngilizceye hakim olmaya başlarlar. Kelime haznesini bu seviyedeki bir öğrenci 2000 lerin üzerine çıkarmış olur. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma dersleri daha yoğun ve yabancı öğretmenlerin de dersleri katılmasıyla daha akıcı geçmektedir. Bu seviyeyi tamamlayan bir öğrenci günlük konuşmalar üzerine yabancılarla kolay iletişim kurabilirler. Öğrenciler kendilerini daha iyi gramer kullanarak ve daha iyi bir telaffuzla ifade ederler. Konuşma becerisini sürekli geliştirir, çok karmaşık olmayan konularda okuduklarını anlayabilir ve isteklerini yazılı olarak iletebilirler.
  • Intermediate : Intermediate seviyesi oldukça önemli bir seviyedir. Bu seviyeye başlarken önceki seviyelerin genel bir tekrarı yapılır. Öğrenciler karmaşık cümle yapıları, dil bilgisi, deyimler ve yoğun bir şekilde pratik dersleri görürler. Derslere Türk ve yabancı öğretmenler eşit derecede katılırlar. Intermediate seviyesini tamamlamış bir öğrenci zorlanmadan kendini ifade edebilir, karmaşık konuları açıkça aktarabilir.Dinleme yeteneğini üst seviyelere çıkarmış olur. Görüşlerini, düşüncelerini açıkça bir şekilde metne döküp yazabilir.
  • Upper-Intermediate : Intermediate(orta seviye) eğitimi başarı ile tamamlayan öğrenciler artık bu seviyede İngilizcenin genel ve yapısal içeriğini kavramış olmalıdır. Bu seviyede derslere yabancı öğretmen katılımı diğer seviyelere üst düzeydedir. Upper intermediate seviyesindeki öğrenci yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir ve günlük dili anlamada, konuşmada zorlanmamalıdır. Kelime dağarcığını en üst noktalara taşıyan öğrenci karmaşık ve uzun metinleri anlayabilir, detaylı özetler çıkarabilir. İngilizceyi iş hayatında ve toplumsal alanda etkili bir şekilde konuşabilir. Zorlanmadan karmaşık metinler, makaleler, raporlar ve mektuplar yazabilir.
  • Advanced : Advanced seviyesine geçmiş bir öğrenci orta düzeydeki tüm eğitimleri başarı ile geçmiş ve İngilizceyi iyi derecede konuşabilen bir öğrenci olmalıdır. Advanced seviyesi dil bilgisinin en iyi detaylarına kadar özümlendiği ve hatasız,akıcı bir dilin konuşulduğu seviye düzeyidir. Bu seviyede politika,çevre,sağlık,eğitim,bilimle ilgili orijinal İngilizce metinlerve filmler üzerine çalışır. Advanced seviyesi süresince derslere tamamen yabancı öğretmenler katılır. İngilizce dili bu seviyede seri,hızlı ve çok akıcı bir şekilde kullanılabilmelidir.